מגמת אירוודה הוליסטית

 

מה הוא עיסוי אירוודי?

 

אירוודה היא למעשה שיטה עתיקה לריפוי טבעי והוליסטי, על פי השפה ההודית העתיקה משמעות המילה אירוודה היא מדע החיים.

העיסוי האירוודי מתבצע על ידי מעסה מוסמך אשר עבר הכשרה מתאימה במסגרת לימודי אירוודה.
העיסוי מתחלק לשני חלקים, החלק הראשון בעיסוי האירוודי נקרא אביאנגה.בחלק זה מבצע המעסה עיסוי של איברי הגוף השונים, המעסה מורח את המטופל בשמן שומשום חמים. עיסוי איברי הגוף מתבצע בצורה איטית ובתנועות עדינות וסיבוביות על גבי כל איברי הגוף. תפקיד החלק הראשון בעיסוי האירוודי הוא להשרות על המטופל רוגע ושלווה ולדמות לו תחושה של שקט נפשי.בנוסף מסייע עיסוי הגוף בשחרור אנרגיה עצורה בגופו של המטופל.אנרגיה עצורה גורמת לכאבים ומכאוב באזורים שונים בגוף, מכאן שכאשר במהלך העיסוי משתחררת האנרגיה וזרימתה בגוף חוזרת להיות תקינה, ניתן להירפא ולחוש הקלה בכאבים שונים.

החלק השני ממנו מורכב עיסוי אירוודי הינו השירודה.בחלק זה מתבצע עיסוי של אזור הפנים והראש ובנוסף מתבצע ניסוך שמן על אזור העין השלישית של המטופל. העיסוי באזור הפנים והראש מרגיע ומסייע לתחושת השלווה אותה הרגיש המטופל בחלק הראשון של העיסוי האירוודי. סיומו של העיסוי האירוודי הוא למעשה בניסוך השמן על העין השלישית, שם נמצא אחד ממרכזי האנרגיה החשובים ביותר מבחינה רוחנית. משך העיסוי האירוודי הינו כשעה.ניתן לבחור לקבל את העיסוי האירוודי על ידי שני מטפלים בו זמנים ובכך לשלב טיפול אירוודי יחד עם טיפול בארבע ידיים.

 

 

לימודי אירוודה איפה?

 

מכללת תלתן היא מוסד לימודים למקצועות הרפואה המשלימה. במכללת תלתן קיים מסלול לימודי אירוודה המתפרש על פני כ 32 מפגשים, כאשר כל מפגש אורך כארבע שעות אקדמיות. הקורס ללימודי אירוודה במכללת תלתן מועבר על ידי מעסה איורוודי מוסמך בעל ניסיון רב. הלימודים במכללת תלתן במסגרת הקורס ללימודי האירוודה, מקנים לתלמיד ידע כללי רחב אודות שיטת הטיפול, הפילוסופיות שעומדות מאחוריה, דרכי הטיפול וכיצד ניתן להירפא ממחלות ומכאובים באמצעות הטיפול האירוודי.

עיסוי אירוודי הוא כאמור דרך נפלאה, משחררת ומרגיעה להיפתר מכאבים ומכאובים, מלחץ נפשי, בעיות של מתח, עייפות ועוד. העיסוי האירוודי מומלץ לכל אחד בכל שלב ועת.