טיפול בכאבי ברכיים

 

טיפול בכאבי ברכיים – סקירת אפשרויות הטיפול
כאבי ברכיים מהווים סיבה שכיחה להגעה אל רופאי המשפחה והאורתופדים שכן הם מהווים מטרד הפוגע באיכות החיים בצורה משמעותית. הדבר החיובי בכל הסיפור מתבטא במספר הרב של אופציות הטיפול הקיימות- על טהרת הרפואה המערבית והאלטרנטיבית גם יחד. מעוניינים לעבור טיפול בכאבי ברכיים ולחזור לשגרה בריאה ונטולת כאבים? להלן סקירה של כמה משיטות הטיפול היותר יעילות שתמצאו. 
תרופות
כל טיפול בכאבי ברכיים מתחיל ראשית כל במתן תרופות, אשר מונעות כאבים והתפתחות דלקת. תרופות אלה הן ממשפחת ה- NSAIDS (נוגדי דלקת שאינם סטרואידים) אשר יכולות להפסיק את אפיזודות הכאב לפרק זמן סביר, עד הפעם הבאה במידה והבעיה הגורמת לכאב עדיין קיימת. במידה והכאבים אינם מרפים, יבחר הרופא לבצע הזרקה של סטרואידים או לובריקנט. הסטרואידים מדכאים את הדלקת במפרק הברך באופן מקומי והלובריקנט עוזר לתנועת המפרק להיות חופשית יותר ולא לגרום נזק נוסף לסחוס. 
אפוסתרפיה
ניתן להקל על מפרק הברך באמצעות הפחתת העומס עליו וחיזוק השרירים אשר סובבים אותו. אפוסתרפיה הינו סוג של טיפול בכאבי ברכיים חדשני, אשר משלב את שני העקרונות הללו תוך מתן דגש על שיפור אנטומיית התנועה ויציבה טובה יותר. אפוסתרפיה מבצעת שימוש מושכל במדרסים ואמצעים לא פולשניים אחרים.
ניתוחים
המוצא האחרון של טיפול בכאבי ברכיים הוא באמצעות ניתוח. ישנם 3 סוגי ניתוחים נפוצים בתחום זה:
ארתרוסקופיה – סיב אופטי המשמש גם בתור מצלמה מוחדר לתוך מפרק הירך כאשר המנתח יכול בו בעת לבחון את אזור הנזק, לאבחן את הבעיה ואף לבצע מיקרו-ניתוח במידה והוא מזהה חלקי מפרק שהתנתקו ממקומם כגון חלקי סחוס ועוד. 
החלפת מפרק חלקית – נועדה להחליף את חלק המפרק שיצא מכלל פעולה בתותב מלאכותי.
החלפת כל מפרק הברך בתותב מלאכותי – למצבים של מפרק ברך שאיבד את הפונקציה שלו לחלוטין.
טיפולים אחרים
כיום ניתן תמיד לעבור טיפול בכאבי ברכיים גם על טהרת הרפואה האלטרנטיבית. הרפואה הסינית והדיקור הסיני מצטיינים בכך וגם השיאצו והרייקי. הרפואה האלטרנטיבית אינה פולשנית ואינה מתנגשת עם טיפולי הרפואה המערבית, ועדיין מיוחסים לה אחוזי הצלחה גבוהים ביותר בטיפול בבעיות וכאבי ברכיים חמורים. 

טיפול בכאבי ברכיים – סקירת אפשרויות הטיפולכאבי ברכיים מהווים סיבה שכיחה להגעה אל רופאי המשפחה והאורתופדים שכן הם מהווים מטרד הפוגע באיכות החיים בצורה משמעותית. הדבר החיובי בכל הסיפור מתבטא במספר הרב של אופציות הטיפול הקיימות- על טהרת הרפואה המערבית והאלטרנטיבית גם יחד. מעוניינים לעבור טיפול בכאבי ברכיים ולחזור לשגרה בריאה ונטולת כאבים? להלן סקירה של כמה משיטות הטיפול היותר יעילות שתמצאו. 
תרופותכל טיפול בכאבי ברכיים מתחיל ראשית כל במתן תרופות, אשר מונעות כאבים והתפתחות דלקת. תרופות אלה הן ממשפחת ה- NSAIDS (נוגדי דלקת שאינם סטרואידים) אשר יכולות להפסיק את אפיזודות הכאב לפרק זמן סביר, עד הפעם הבאה במידה והבעיה הגורמת לכאב עדיין קיימת. במידה והכאבים אינם מרפים, יבחר הרופא לבצע הזרקה של סטרואידים או לובריקנט. הסטרואידים מדכאים את הדלקת במפרק הברך באופן מקומי והלובריקנט עוזר לתנועת המפרק להיות חופשית יותר ולא לגרום נזק נוסף לסחוס. 
אפוסתרפיהניתן להקל על מפרק הברך באמצעות הפחתת העומס עליו וחיזוק השרירים אשר סובבים אותו. אפוסתרפיה הינו סוג של טיפול בכאבי ברכיים חדשני, אשר משלב את שני העקרונות הללו תוך מתן דגש על שיפור אנטומיית התנועה ויציבה טובה יותר. אפוסתרפיה מבצעת שימוש מושכל במדרסים ואמצעים לא פולשניים אחרים.
ניתוחיםהמוצא האחרון של טיפול בכאבי ברכיים הוא באמצעות ניתוח. ישנם 3 סוגי ניתוחים נפוצים בתחום זה:• ארתרוסקופיה – סיב אופטי המשמש גם בתור מצלמה מוחדר לתוך מפרק הירך כאשר המנתח יכול בו בעת לבחון את אזור הנזק, לאבחן את הבעיה ואף לבצע מיקרו-ניתוח במידה והוא מזהה חלקי מפרק שהתנתקו ממקומם כגון חלקי סחוס ועוד. • החלפת מפרק חלקית – נועדה להחליף את חלק המפרק שיצא מכלל פעולה בתותב מלאכותי.• החלפת כל מפרק הברך בתותב מלאכותי – למצבים של מפרק ברך שאיבד את הפונקציה שלו לחלוטין.
טיפולים אחריםכיום ניתן תמיד לעבור טיפול בכאבי ברכיים גם על טהרת הרפואה האלטרנטיבית. הרפואה הסינית והדיקור הסיני מצטיינים בכך וגם השיאצו והרייקי. הרפואה האלטרנטיבית אינה פולשנית ואינה מתנגשת עם טיפולי הרפואה המערבית, ועדיין מיוחסים לה אחוזי הצלחה גבוהים ביותר בטיפול בבעיות וכאבי ברכיים חמורים.