טיפול בדרכי השתן ברפואה המשלימה

הרפואה המשלימה מציעה לנו מגוון רחב מאד של טיפולים ותכשירים, המסייעים במקרים של מחלות ותופעות שונות, הפוגעות בהתנהלותנו ובעיקר גם במצב בריאותנו. במקרים של מחלות או בעיות הקשורות לדרכי השתן מעמידה לרשותנו הרפואה המשלימה שיטות טיפול שונות, שיכולות, פעמים רבות, להחליף את אלו המערביות. הרפואה המשלימה, ככזו הנמנעת משימוש בתרופות כימיות ובהליכים פולשניים לגוף, מתמקדת בטיפולים המגיעים מהרפואה הסינית, כמו דיקור סיני למשל, בטיפולים המשלבים צמחי מרפא למיניהם, בתפריט בריא ומאוזן יותר וכן בטיפולים אחרים, כמו הילינג למשל ועיסויים למיניהם.

בעיות בדרכי השתן – על פי הרפואה המערבית

בעיות בדרכי השתן, ובעיקר דלקות בדרכי השתן, הן תופעות שכיחות מאד, הן בקרב נשים והן בקרב גברים. אולם, הנשים הן אלו הסובלות מהן בעיקר. הסיבה לכך נעוצה בהבדלים האנטומיים במבנה הגוף, הבדלים הבאים לידי ביטוי במבנה אברי המין. הסיבות לדלקות אלו יכולות להיות רבות ומגוונות. בדרך כלל מדובר בזיהום, שעשוי גם להתפשט לכליות, ובכך גם לגרום לתופעות חמורות יותר. במקרים כאלה מציעה הרפואה המערבית טיפול אנטיביוטי, אולם טיפול כזה איננו מונע את חזרתה של המחלה בעתיד ומטפל אך ורק בסימפטומים הנלווים לה. סיבות נוספות לדלקות בדלקי השתן יכולות להיות חשיפה לחומרים כימיים שונים, טיפולים כימותרפיים, אבנים בדרכי השתן, פרוסטטה מוגדלת וגם מחלות הקשורות למערכת החיסון, כמו סוגים שונים של סרטן וגם איידס.

בעיות בדרכי השתן – על פי הרפואה המשלימה

לא מוכרחים למהר אל רופא המשפחה במקרים של דלקות בדרכי השתן. הרפואה המשלימה מציעה לא מעט פתרונות שיכולים להציע מענה מתאים ובמיוחד גם כזה המתמקד בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים שלה. דלקות בדרכי השתן לפי הרפואה הסינית יכולות להעיד על כמה בעיות: חוסר איזון בלב (תחושות של כעס, תסכול, פחד וגם חרדה), לחות מוגברת בגוף וגם חום גבוה (בעקבות תזונה המבוססת בעיקר על קמחים סוכרים) וכן חוסר איזון בכבד. כלומר, אין מדובר כאן בהכרח בבעיה שמקורה פיזיולוגי, כי אם בעיה מורכבת יותר הקשורה גם להיבטים רגשיים-נפשיים ולהתנהלותו של החולה.

שיטות טיפול משלימות

הרפואה הסינית, כדי להתמודד עם מקרים של דלקות בדרכי השתן, מעמידה לרשות המטופל כמה סוגים שונים של טיפולים, הנקבעים בהתאם לסיבה עצמה, למקור הבעיה. דיקור סיני, למשל, הוא אחת השיטות הפופולאריות במקרים אלה. הדיקור מחזק את מערכות הגוף ובעיקר את אברי הגוף החלשים, שגרמו לדלקת. גם שימוש בצמחי מרפא סיניים הוא דרך להתמודד עם הדלקת, בהיותם מחזקים את מערכת החיסון של הגוף ובכך מאפשרים לו להתמודד עם הדלקת שתקפה אותו. גם תוספי תזונה שניתן לרכוש בכל בית מרקחת יכולים לעזור, כמו ויטמין A, ויטמין C  שמחזק את המערכת החיסונית וגם אומגה 3, הנחשבת כתוסף מזון אנטי דלקתי. ובאשר לתרופות סבתא, שתיית מיץ חמוציות היא אחת מהשיטות המקובלות כיום במקרים של דלקות בדרכי השתן, ובעיקר גם כמניעה.