מגמות לימוד

 

מכללת תלתן המכללה לרפואה משלימה מציעה מגוון של מגמות לימוד בתחומי לימודי רפואה משלימה . הקורסים מרכזים  מידע רחב ומקיף בתחומי הרפואה המשלימה ומועברים על ידי מרצים ומטפלים מהטובים ביותר בתחומם. הלימודים  הינם לימודי תעודה. לבוגרי המכללה אנחנו ממליצים מאד להיעזר בשירשבונית לשותי חשבונית לשכיר כדי להימנע מכאבי ראש מיותרים מול הרשויות. חשבונית לשכיר מקלה על הפעילות הפיננסית  לאחר מציאת מקצוע חופשי.

 

להלן מגמות הלימוד של מכללת תלתן :
לימודי תזונה טבעית הוליסטית נכונה

לימודי רפלקסולוגיה - קורס מפת כף הרגל

לימודי עיסויים - קורס מטפלים

מטפל רב תחומי - טיפולים אלטרנטיביים הוליסטים

מגמת אירוודה הוליסטית

לימודי נטורופתיה

פסיכותרפיה הוליסטית

פסיכותרפיה הוליסטית מומלץ ללמוד במכללת תילתן, מכללה מקצועית, וותיקה ומהימנה. במסגרת מגוון קורסי הלימוד והמגמות אשר ניתן ללמוד במכללת תילתן, ישנה אפשר ללמוד במגמת לימודי פסיכותרפיה הוליסטית. הכשרת פסיכותרפיסטים נפרשת על פני כשנתיים, שנות הלימודים במכללה כוללות, לימוד עיוני מקיף, סטאז' והתנסות מעשיים. במהלך הלימודים במכללת תילתן לומד התלמיד שיטות, טכניקות וכלים לאבחון מטופלים בשיטת הטיפול ההוליסטי. המטפל לומד להתמודד עם מצבים רגשיים שונים בהם נמצא המטופל.

פסיכודרמה בין תחומית

לימודי פסיכודרמה בינתחומית זו תוכנית לימודים מקצועית תלת שנתית להכשרת מטפלים ומנחי קבוצות בפסיכודרמה אנליטית משולבת בהנחיית קבוצות הוליסטית. שיטת טיפול שהומצאה ע"י יעקב לוי מורנו פסיכיאטר יהודי אוסטרי-אמריקאי וכך אמר אבי הפסיכודמה יעקב לוי מורנו לאבי הפסיכואנליזה פרויד שחי בתקופתו " אני מתחיל במקום שבו אתה מסיים. אתה פוגש אנשים במסגרת מלאכותית של משרדך ואני פוגש אותם בסביבתם הטיבעית. אתה מנתח את חלומותיהם ואני נותן להם את האומץ לחלום שוב. אתה מנתח אותם ומפרק אותם לחלקים(אנליזה) ואני נותן להם הזדמנות לחוות בפועל את תפקידיהם המסוכסכים ועוזר להם לחבר את חלקיהם הנפרדים מחדש. הפסיכודרמה הינה שיטת טיפול קבוצתית המשלבת תנועה, פעולה , שיקוף ,התערבויות ומשחקי תפקידים, כפילים, תרפייה במשחק ועוד.. במטרה להביא את המטופל להתמודדות טובה יותר עם מגוון של מצבים שונים בחייו. טיפול בפסיכודרמה מספק הזדמנות לא רק לדבר על.. אלא גם לשחק את.., להחליף תפקידים עם דמויות משמעותיות, להתבונן לתוך קונפליקטים פנימיים, להיות הבמאי, השחקן והתפאורן בחזרה הכללית למרוץ החיים, לדבר את עצמו באמצעות המשחק ולאפשר העלאה של תכנים משמעותיים תוך התבוננות חוויתית של סצנות מהעבר, הווה ועתיד. הפסיכודמה מאפשרת לחוות כל דבר כאילו זה קורה ברגע הנוכחי של המרחב הטיפולי הדברים הינם מוחשיים ומאפשרים פריקת רגשותיהם, שיפור דפוסי תקשורת בין אישית, שחזור ועיבוד אירועים ונותן חלופות התנהגותיות כמענה לקונפליקטים. הלימודים במכללה מתאפיינים בשילוב של פסיכולוגיה רוחנית וכלים הוליסטיים כגון: עבודה עם התת- מודע, מדיטציות אקטיביות, שימוש בחוכמה של תורות מסורתיות (בודהיזם, קבלה..) לצד כלים מתחום המדע כגון: סמינר קליני, סוציומטריה ופסיכולוגיה מערבית ושימוש בכלים מתחום התיאטרון כגון: פלייבק טיפולי , תוך התפתחות אישית, הגשמה עצמית ומודעות..

 

       התעודות מטעם מכללת תילתן
מוכרת על ידי איגוד הנטורופתים , איגוד המעסים ואיגוד הרפלקסולוגים