ארומתרפיה לימודים - קורס לימודי ארומתרפיה

יפה נוף

 

 

 

ארומתרפיה היא דרך נהדרת להביא לבריאות טובה וגם לשמור עליה.

ארומתרפיה היא שיטת טיפול רפואה טבעית העושה שימוש בשמנים ארומתיים המופקים מצמחים, פרחים, עשבים, עצים וצמחי תבלין. טיפול ארומתרפי משמש לתמיכה ועזה בתהליך הריפוי של האדם ברמה הפיזית , הנפשית , הרוחנית והמנטלית.

 ארומתרפיה עושה שימוש בתמציות הידועות בשם "שמנים אתריים" שאינם חומרים בעלי הרכב כימי המצויים בכמויות מזעריות בצמחים.

 

עם שיטת טיפול נמנות אמבטיות, הנחת קומפרסים על העור, דילולם במים ושתייתם, אינהלציות וסוגים שונים של עיסוי ארומתרפי , בהם מוחד השמן הארומטי לגוף דרך העור.

תפקידם של השמנים האתריים המשמשים עיסוי ארומתרפי ובשאר שיטות טיפול ארומתרפיות הוא להגיע למקסימום איזון של מערכות הגוף. ראוי להדגיש כי שמנים ארומתיים טהורים ממקור צמחי ומהאיכות הגבוהה ביותר יביאו לתוצאה הטיפולית הרצויה.

לכל שמן יש השפעה על מערכות מסוימות בגוף ובעידוד התחדשות התאים.

 

במסגרת קורס לימודי ארומתרפיה נלמד אודות למעלה מ-60 תמציות שמנים ארומתרפיים ושמני בסיס ,תכונותיהם, שימושיהם הקליניים, דרכי השימוש בהם והתוויות נגד. כמו כן ,ייתנו מתכונים של תערובות לטיפול בבעיות ספציפיות (פתולוגיות שונות) , סיפורי מקרה וכן הכנת קרמים.

קורס ארומתרפיה הנלמד במכללה לרפואה משלימה לומדים את הכרת ההיסטוריה של השמנים ומקורו של השמן האתרי בצמחי המרפא השונים. הכרת השמנים הארומתרפיים על היבטיהם השונים: הכנתם ושימושם - עיסוי ארומתרפי ,רטיות אדים, גרגור, הכרנת מרשמים ותערובות ארומתפיים וקוסמטיים.

בלימודי ארומתרפיה נלמד על איכויות הריפוי של השמנים, לימודי תמציות שמנים ארומתיים , תכונותיהם ,שימושיהם הקליניים , מינונים מומלצים והטוויות נגד, מרשמים של תערובות שמנים לטיפול בפתולוגיות שונות.

 

בסיום קורס לימודי ארומתרפיה , לאלו שלמדו גם קורס אנטומיה פיזיולוגיה תוענק תעודת הסמכת מטפל ארומתרפיה מטעם מיכללת תילתן .

 

קורס לימודי  ארומתרפיה היא למעשה שימוש בניחוח (ארומה) כתרפיה (טיפול}. כבר בתנ"ך ניתן למצוא עדויות לשימוש בהימשכות כוהנים בשמנים כאקט מטהר. כולנו מכירים את הרגע בו אנו מריחים ריח משכר של ים ומתחשק לנו לקפוץ לטבילה קצרה, או את הרגע בו אנו מריחים עוגה שיצאה הרגע מהתנור ומיידית אנו מרגישים תחושת רעב. התחושות השונות שאנו מרגישים כתוצאה מהריח הן לא מקריות. בכוחו של הריח הנכנס לגופנו באמצעות חוש הריח לגרום לנו לתחושות והרגשות שונות.

 

בכל תורת הארומתרפיה ובהבנה שלריחות יש כוח והשפעה על גוף האדם ,משתמשים כיום בהפקת מוצרי יופי וטיפוח שונים.ניתן למצוא היום שמפו בריח לימון, שמן גוף בריח לבנדר ובשמים מעוררי יצרים ותחושות.

 

בימים של משבר בריאותי כלל עולמי אשר משפיע על כל תחומי החיים - קורס אינטרנטי זאת הדרך הטובה ביותר להמשיך ללמוד ולרכוש מקצוע מעניין, מספק ורלוונטי היום יותר מתמיד.

 

ארומתרפיה למעשה הינה שימוש בשמנים אתריים העשויים מצמחים ריחניים, עצים, פרחים ותבלינים שונים שבאמצעות הניחוח שלהם ומשיכתם על הגוף . כולם יחד יעילים לנו בסיוע לגוף בתחלואות ומכאובים שונים ועוד.

 

 

 

 

ראה עוד אודות קורסים נוספים של מכללת תלתן - מכללה לרפואה משלימה

 

שם המנחה: יפה נוף

מבנה הקורס: 15 מפגשים , כל מפגש 4 שעות לימוד אקדמאיות.

תעודה מוענקת: מטפל בארומתרפיה

פירוט נוסף: ניתן לשלב בלימודי נטורופתיה