עיסוי תינוקות / נשים בהריון - לידה

דויד פרישר

עיסוי תינוקות

עיסוי תינוקות שונה מאוד מעיסוי למבוגרים . המטרה בעיסוי מבוגרים היא  לשחרר את המטופל מלחצים נפשיים וכאבים פיזיים בגוף המטופל. לעומת זאת עיסוי תינוקות  מטרת העיסוי היא לחזק את הקשר בין התינוק למעסה. כמו כן בשונה מעיסוי מבוגרים, עיסוי תינוקות הינו עיסוי עדין מאוד ואין בו מקום לטעויות. גוף התינוק הוא קטן מאוד, לחיצה לא נכונה יכולה לפגוע באיברים החיוניים של גוף התינוק. מי שמעוניין לעסות את תינוקו מומלץ כי יעבור קורס עיסוי תינוקות .

 

מכללת תילתן מציעה קורס עיסוי תינוקות . קורס עיסוי תינוקות מומלץ מאוד לאם או אב הרוצים לחזק את הקשר בינם לבין התינוק. עיסוי התינוק מחזק את מערכות הגוף השונות של התינוק, מסייע לו לרכוש אמון וביטחון בהורה. קורס עיסוי תינוקות מומלץ במיוחד לתינוקות שנולדו פגים או לתינוקות מאומצים אשר הוריהם רוצים להעמיק את הקרבה בינם לבין התינוק. קורס עיסוי תינוקות במכללת תילתן לומדים המעסים כיצד לשמור על כללי בטיחות במהלך העיסוי, באיזה צורות ניתן לעסות ובאיזה לא, על מה חשוב לשים דגש וכיצד מתבצע העיסוי בפועל. המעסה לומד כיצד לטפל באמצעות עיסוי בבעיות שונות של התינוק כגון עצירות, שלשולים ועוד.

 

 

קורס עיסוי לנשים בהריון :

עיסוי לנשים הרות בשונה מעיסוי לנשים שאינן הרות צריך להתנהל בזהירות יתרה, לא כל מי שיודע לעסות יכול לבצע עיסוי לנשים הרות . עיסוי נשים בהריון חייב להתבצע תוך הקפדה על כללים חשובים. נשים הרות נתונות לשינויים פיזיים בגופן, הן סובלות לעיתים מבצקות ברגליים, כאבי גב, כאבי רגליים וכאבי אגן, לחצים נפשיים ופיזיים בעקבות הלידה המתקרבת ועוד.

 

רופאים רבים ממליצים שלא להשתמש בתרופות שונות במהלך ההיריון ודווקא אז יכול לשמש העיסוי כפתרון יעיל לכאבים שונים. מכללת תלתן מציעה קורס עיסוי לנשים הרות . בקורס לומדים התלמידים כיצד לסייע לאישה ההרה ולהקל באמצעות עיסוי לבעיות ומכאובים שונים. במהלך ההיריון ישנם סימני מתיחה על גוף האישה ההרה, עיסוי לנשים הרות באמצעות שמנים יכול לסייע בהפחת סימני המתיחה על גוף האישה ההרה. בקורס עיסוי לנשים בהריון המוצע כאמור במכללת תלתן נלמדות טכניקות עיסוי שונות בהתאם לחודשי ההיריון בהם נתונה האישה, טכניקות להקלה  בלחץ לפני הלידה ,במהלכה ועוד.

 

 

החשיבות של קורס עיסוי נשים בהריון היא כדי למנוע  רשלנות רפואית בלידה

שם המנחה: דויד פרישר

מבנה הקורס: 7 מפגשים , כל מפגש 4 ש"ל

תעודה מוענקת: עיסוי תינוקות ונשים הרות

פירוט נוסף: