פרחי באך - קורס פרחי באך

מלכה צדיק

 

 תמציות פרחי באך  מה הן ?

פרחי באך הינה שיטת טיפול שפותחה על ידי  אדוארד באך, דוקטור והומאופת מוביל. פילוסופיית השיטה טוענת שלמצבו הנפשי של האדם חשיבות מכרעת בתפקודו ושמירה על בריאותו הפיזית. על פי שיטת הטיפול תמציות פרחי הבאך מטהרות את נפש האדם ומסייעות בהשפעתם על רגשות שליליים כגון: דיכאון, חולשה כללית, בטחון עצמי נמוך, דאגה, פחדים, כעס ועוד.

שיטת הטיפול באמצעות פרחי הבאך גורסת כי באמצעות הטיפול בבעיות הפנימיות של האדם, בנבכי נפשו יכולות להתרפא גם בעיות פיזיות שונות מהן האדם סובל.
 
לכל תמצית פרחים כוח מיוחד משלה תמציות באך מופקות מן הצומח , מצמחים שאינם רעילים (עצים, שיחים פרחים ועוד). תמציות פרחי באך נחלקות ל 38 סוגי תמציות עיקריים, כאשר לכל תמצית פרחים תכונה / כוח משלה.
לדוגמא תמצית פרח הבאך המופקת מן הצמח " קורנית" יכולה לסייע לאלו המושפעים מאחרים.תמצית המופקת מצמח "הגפן" יכולה לסייע בהבנת הזולת ובהרגעת שתלטנות הגורמת למתח וכעס מיותרים בעבודה.
תמצית המופקת מצמח "האגוז" מסייעת בהתאקלמות בסביבה חדשה ולא מוכרת.
לכל תמצית כאמור כוח מיוחד משלה אך ישנם גם תמציות פרחים המורכבות מכמה  תמציות גם יחד והשפעתן שונה ומגוונת.


לימודי פרחי באך

כיום בעידן החדש, בו תופסת הרפואה המשלימה מקום של כבוד, ניתן למצוא יותר ויותר מוסדות לימוד המציעים מסלול ללימודי נטורופתיה הכוללים בתוכם בין היתר לימודי פרחי באך . הלימודים כוללים ידע מעמיק אודות תמציות פרחי הבאך, תכונותיהם,ובעיקר רקיחה של תמציות ותרכובות צמחים שונים.
למי מבינכם שמתעניין בתחום הנטורופתיה ומעוניין להרחיב את ידיעותיו וללמוד אודות פרחי הבאך מומלץ להירשם לקורס פרחי באך  במסגרת הלימודים במכללת תילתן  - מכללה לרפואה משלימה .

 

קורס פרחי באך

גם אם אינכם מעוניינים ב נטורופתיה  כעיסוק עיקרי בחיים אבל כן מוצאים את תחום תמציות פרחי הבאך כתחום מעניין שיכול לסייע ולהועיל לכם ברובד האישי, השתתפות בלימודי קורס פרחי באך הינה חוויה מעניינת ומיוחדת של מכללת תלתן .

 

  

ראה עוד אודות קורסים נוספים של מכללת תלתן - מכללה לרפואה משלימה

ראו עוד:צמחי מרפא

שם המנחה: מלכה צדיק

מבנה הקורס: 17 מפגשים , כל מפגש 4 שעות לימוד אקדמאיות

תעודה מוענקת: מטפל מוסמך בפרחי - באך

פירוט נוסף: ניתן לשלב בלימודי פסיכותרפיה ונטורופתיה.