לימודי רפואה

לימודי רפואה - לימודים מאתגרים שלא הכרתם 

 

 

אם החלטתם ללמוד רפואה משלימה, הרי אתם צריכים לדעת כי מדובר בלימודים מאתגרים אשר יפתחו בפניכם עולם שלם שלא הכרתם. לימודי רפואה בפרט ולימודי רפואה משלימה בכלל, כוללים שורה ארוכה של טיפולים שונים אשר בעלי יכולת ריפוי.

 

 מה למשל? ניתן למשל למצוא לימודי רייקי או לימודי רפלקסולוגיה וגם פרחי באך. אם עד לפני כמה שנים היה מקובל להסתכל על לימודי רפואה  משלימה בעין קצת חשדנית הרי כיום רבים נהנים מהיתרונות הרבים של  הרפואה  המשלימה.

 

 

ההבדל בין לימודי רפואה רגילה לבין רפואה משלימה

 

אותם לימודים בשונה מלימודי רפואה, שמים את הדגש על האדם כמכלול ומבקשים לטפל בבעיות עצמן ולא רק בסימפטומים. מה הכוונה?  נניח ואדם מגיע בשל כאבי ראש. ברפואה המשלימה הוא יעבור אבחון מקיף על מנת להבין את הגורמים ולאחר מכן המטפל יחפש עבורו את דרך הטיפול המתאימה ביותר.

 

מה כוללים הלימודים

כפי שהסברנו קודם לכן, לימודי רפואה הינם לימודים מאתגרים במיוחד הנמשכים לתקופה של ארבע שנים אשר במהלכה נלמדים נושאים שונים. האתגר בא לידי ביטוי בשילוב בין הידע התיאורטי לידע המעשי. כמו כן, ישנם לא מעט מוסדות לימודים אשר משתפים פעולה עם מוסדות לימודים בחו"ל ושם ניתן לקחת גם קורסים בעיקר בתחום הרפואה הסינית.

מה כוללים תנאי הקבלה

אם החלטתם ללמוד רפואה סינית, הרי אתם צריכים לברר אודות תנאי הקבלה. לעומת תנאי הקבלה של לימודים בתחום רפואה רגילה, כאן מדובר בתנאים נוחים. רוב מוסדות הלימודים דורשים להציג תעודת בגרות ולאחר מכן יש דרישה לעבור בחינת התאמה כולל ראיון אישי. לעומת תנאי הקבלה ללימודי רפואה רגילה שמבקשים גם לעבור קורס פסיכומטרי רפואה שייחודי לקבלה ללימודים מסוג זה. כיום ניתן למנות לא מעט מוסדות לימודים אשר פותחים את השערים בפני סטודנטים.

כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבחור את המוסד המתאים. אם חשבתם כי מדובר במשימה קלה הרי תחשבו שוב. כיום ישנם לא מעט מוסדות ולכן חשוב מאד לבחור את המוסד המתאים ביותר עבורכם. איך תעשו זאת? באמצעות בחינה מדויקת של כל מוסדות הלימוד מבחינת חומר הלימוד, המרצים והמיקום.

 

 

האם זה מתאים לכם?

 

היות ומדובר בתחום מאתגר למדי, הרי יש צורך באנשים המעוניינים באתגר. מה הכוונה? חשוב מאד להיות בעלי תכונות נדרשות כגון

 

  • שינון : אם אתם בעלי יכולת שינון מהירה ויש לכם יכולת לזכור לא מעט פרטים בנושאים שונים, הרי אתם מתאימים.

 

  • תפיסה מהירה : אם אתם בעלי יכולת תפיסה מהירה ומסוגלים לעבד כמות גדולה של מידע, הרי אתם במקום הנכון
  • אימון : אם אתם מעוניינים להתאמן הרי אתם במקום הנכון.

 

כפי שהזכרנו קודם לכן, מדובר בעולם תוכן רחב מאד הכולל לא מעט מונחים אשר דורשים סבלנות וריכוז. כמו כן, אתם נדרשים ללמוד קורסים שונים בתחומים כמו פיזיקה או אנתרופולוגיה וגם לשנן שמות שונים של שרירים ועצמות.

 

לא רק שינון

 

אם הזכרנו את עניין השינון, הרי מי שמעוניין ללמוד רפואה משלימה צריך גם להיות בעל אינטליגנציה גבוהה במיוחד על מנת להבין דברים אשר חבויים מהעין. לעיתים ישנם אנשים אשר מסתירים את המצב הנפשי שלהם ועוד.

 

 יחסי אנוש טובים

לצד יכולת השינון  והאינטליגנציה, חשוב מאד להיות בעלי יחסי אנוש טובים. אחרי הכל, מדובר בעבודה עם עם אנשים אשר באים אליכם עם מגוון רחב של בעיות רפואיות כאשר יש צורך להתאים להם את הפתרון המתאים עבורם. חלק עיקרי בעבודה זה להקשיב למטופלים המסבירים על הבעיות השונות שלהם כך ניתן למצוא את הגורם לבעיה.