צמחי מרפא לימודים - קורס צמחי מרפא

רונן זמיר

 

אודות צמחי מרפא

צמחי מרפא , מהווים את הבסיס לשימוש בתרופות המודרניות. כבר לפני אלפי שנים נמצא תיעוד לשימוש בצמחי מרפא כוחם של הצמחים הינו רב. לכל צמח כוח ותכונות מיוחדות משלו. בממצאים שנאספו במערות עתיקות לפני אלפי שנים  נמצא תיעוד לשימוש בצמחי מרפא . ארכיאולוגים מצאו תיעוד ציורי  על גבי קירות  במערה המעיד על שימוש בצמחי מרפא . כיום נפוץ השימוש בצמחי מרפא הן ברפואה המודרנית והן ברפואה המסורתית.
 
צמחי המרפא נבדקו והוכחו כיעילים בסיוע בתחלואות ומכאובים שונים.
כיום רופאים רבים ממליצים על טיפולים שונים  באמצעות צמחים לפני שמתחילים בטיפול בחומרים אחרים.


כוחם וסגולותיהם של צמחי המרפא

צמחי מרפא רבים מכילים בתוכם חומרים היכולים לסייע לגוף האדם.  לדוגמא צמח הקמומיל או בשמו המקצועי הבבונג, ידוע בריכוז השמן הרב שיש בתוכו.שמן זה הוא בעל תכונות חיטוי וריפוי מיוחדות .בכוחה של תמצית או חליטה המופקת מן הצמח לסייע בהפגת כאבים שונים כמו צרבות, כאבי מחזור, בעיות שינה, שחרור שרירים ועוד. כאמור ניתן לסייע לגוף להלחם ולרפא את עצמו באמצעות צמחי מרפא שונים, אך חשוב לדעת כי  ישנם מיני צמחים רבים שבעת לקיחתם חשוב להקפיד על מינונים מדויקים שכן הם מכילים חומרים שבעת אי הקפדה מספקת יכולים להוות סכנה לגוף .התוויה חשובה ואין להקל ראש בעניין. כמו כן בעת לקיחת כדורים מסוימים חשוב להקפיד אף יותר על צמחי המרפא בהם אתם משתמשים. שילובים שונים יכולים להיות קטלניים.
לדוגמא צמח האכינצאה שנלקח ע"י רבים כמסייע במיגרנות וכאבי ראש , לאחר ניתוח יכול להפוך קטלני שכן האכינצאה בשילוב תרופות אחרות עלול להתערבב בתפקוד החיסוני של הגוף ולגרום לבעיות.


לימוד אודות צמחי מרפא

הקורס מקנה ידע כללי אודות צמחי המרפא השונים. לימודי קורס צמחי מרפא בו נלמדים כל סגולות הצמחים ,וכיצד ניתן לפתור בעיות שונות בגוף באמצעות שימוש בצמחי המרפא.


במכללת תילתן - לימודי רפואה משלימה מוצע קורס לימוד צמחי מרפא , הקורס נמשך כ3 -  שנים ומלמד לימוד מקיף ומעמיק אודות מערכות גוף האדם. מכללת תלתן מקנה לכם את האפשרות לעסוק כמטפלים מוסמכים בצמחי מרפא , ומסמיכה לייעץ לאנשים שונים מתוך הבנה ולמידה מעמיקה של הצמחים וסגולותיהם .

 

 

 

ראה עוד אודות קורסים נוספים של מכללת תלתן - מכללה לרפואה משלימה

שם המנחה: רונן זמיר

מבנה הקורס: 28 מפגשים , כל מפגש 4 שעו לימוד אקדמאיות

תעודה מוענקת: מטפל בצמחי מרפא

פירוט נוסף: ניתן להשתלב במקומות עבודה מבוקשים