לימודי נטורופתיה

 

לימודי נטורופתיה במכללת תילתן

המסלול ללימודי נטורופתיה

בהנהלתם והדרכתם של   ד"ר רונית נחום ND.Ph.D,    ד"ר אלי טופר ND.Ph.D 

מהי נטורפתיה:

 

נטורפתיה הנה שיטת ריפוי מן הרפואה האלטרנטיבית.  מטרתה של הנטורפתיה היא לרפא מחלות גופניות בדרך הטבעית.
על פי השיטה הנטורפתית קיים בגוף מצב של איזון בין הנפש הרוח והגוף,  ברגע שנוצר חוסר איזון פנימי נוצרים כאבים ומחלות. במהלך טיפול נטורופתי מתבצע עידוד וחיזוק של המערכות הפנימיות בגוף, הם שיוצרים  איזון המניע תהליכי ריפוי . כאשר אדם חולה או  חש לא טוב יכולה נטורפתית מוסמכת לסייע לו להתגבר על המחלה או הכאב באמצעות שימוש שיטות טיפול שונות המסייעות לאיזון ומילוי חוסרים בגוף.

נטורופת מוסמך יודע לשלב במהלך הטיפול הרפואי  שימוש בפרחי באך , דמיון מודרך, תוספי תזונה , צמחי מרפא , פעילות גופנית , שימוש בכוח המחשבות החיוביות ועוד שיטות טיפול אלטרנטיביות כאלה ואחרות, אשר מטרתן לסייע לגוף בדרכים עדינות לרפא את עצמו.


הכשרת נטורופתים:

הכשרת נטורופתים במכללת תלתן  - לימודי רפואה משלימה כוללת מידע עיוני רב ומקיף  בנושאים שונים אשר רלוונטיים ללימודי הכשרת נטורופתים, בין הנושאים:     אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, פרקמולוגיה והומאופתיה. במהלך ההכשרה נלמדות שיטות שונות לתרפיה באמצעות מגע כגון: שיאצו , לימודי עיסוי רפואי , טווינה רפלקסולוגיה ועוד. הכשרת נטורופתים כוללת גם לימוד של שיטות אבחון שונות כגון: כירולוגיה, גרפולוגיה, רפלקסולוגיה ועוד.

הסטודנט לנטורופתיה  לומד במהלך  הכשרתו כיצד לטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים המתלווים אליה. נטורופתית אשר עברה הכשרה והסמכה יכולה לזהות לדוגמא, שכאשר אישה בגיל הפוריות איננה מקבלת את הוסת החודשית ייתכן וישנה בעיה של נטייה לסוכרתיות אצל המטופלת וייתכן וכדאי שהיא תקבל תפריט תזונתי נטול פחמימות, אשר הן כאמור מכילות סוכרים.
 נשים רבות אינן פונות לנטורופתית ומעדיפות את הרפואה הקונבנציונאלית שם כאמור, הן תקבלנה טיפול כדורי אשר ברוב המקרים יפתור את בעיית אי קבלת הוסת, אך לא יטפל בשורש הבעיה.


לימודי נטורפתיה:

לימודי נטורפתיה ניתן ללמוד במכללת תלתן, שכן  המכללה מציעה מגמת לימודי נטורופתיה .
הלימודים במכללת תלתן כוללים את המידע המקיף והמקצועי ביותר שניתן לקבל בתחום הנטורפתיה. לימודי הנטורפתיה במכללת תלתן נפרשים על פני כארבע שנים אקדמאיות. הלימודים מועברים על ידי מיטב המרצים בתחום. סיום לימודי נטורופתיה בהצלחה במכללת תלתן, מעניקים לתלמיד הסמכות ותעודות של מטפל בצמחי מרפא, באך וארומתרפיה, מאבחן מוסמך בכירולוגיה ואירידולוגיה ושל מטפל במקצועות המגע:שיאצו, העיסוי הרפואי הטווינא  והרפלקסולוגיה.

לימודי נטורפתיה כדאי ללמוד במכללת תלתן -  המקנה  ידע, מרצים מעולים והכשרה מן השורה הראשונה. 

 

 

לקביעת פגישת ייעוץ  

 

חומר מקצועי לקריאה - קטרקט