תזונה טבעית לימודים - לימודי תזונה נכונה בריאה

רונית נחום

 

 

מה הם לימודי תזונה טבעית?

תזונה טבעית הינה תחום מדעי העוסק בהקשרים שבין הרגלי אכילה, מצבי חולי ובריאות. תזונה לקויה , כזו המורכבת מעודף מאכל מסוים או מחוסר מאכל אחר יכולה לגרום לתחלואים רבים. לדוגמא: אדם הנמצא בעודף משקל ומעוניין בדיאטה לעיתים מוותר על מזונות רבים , חיוניים וחשובים לגוף, אכילה עודפת של בשר ושומן מן החיי (שומן רווי) עלולה להעלות את רמת השומנים בדם ורמת הכולסטרול  ולהוביל למחלות כמו טרשת נפוצה ואף למוות. אכילת ירקות שורש כגון בצל, שום וכרישה מכילים קרוטנואידים חיוניים לגוף, בתוכם יש נוגדי חמצון המסייעים בשמירה על המערכת החיסונית ומונעים מחלות שונות כגון סרטן.


במהלך חיינו הבוגרים מומלץ לכל אדם לבקר לפחות פעם אחת אצל דיאטנית ולאנשים המעוניינים בדיאטה בפרט.


תפקיד דיאטנית , להדריך אותנו ולבנות לנו תפריד דיאטה אשר יסייע לנו לשמור על תזונה נכונה טבעית המורכבת מכל אבות המזון , כאשר מדובר באדם הזקוק לדיאטה, התזונה אשר תינתן לו ע"י הדיאטנית תהיה כזו אשר תשמור על בריאותו ויחד עם זאת  תסייע לו לרדת במשקל.

תהליך הכשרת דיאטנית לתזונה נכונה בריאה

במסגרת לימודי תזונה טבעית במכללת תילתן , יש לימודי דיאטנית קלינית . היא כוללת בחובה הסברים אודות: תוספי מזון, ויטמינים, דרכי הימנעות וטיפול במחלות שונות, ידע כללי אודות גוף האדם, התנסות קלינית, ניתוח מקרים וטיפול בהם. כמו כן במסגרת קורס תזונאים נלמדים ההקשרים שבין הרגש, המצב הנפשי והרגלי האכילה.הרשמה לקורס תזונה נכונה טבעית

במכללת תלתן - מכללה לרפואה משלימה מוצע קורס מקיף ללימודי תזונה טבעית.


הקורס אורך כשלוש שנים, במהלכן מקבל התלמיד ידע מעמיק ומקיף אודות תזונה. קורס לימודי תזונה טבעית בו לומדים התלמידים כיצד להתמודד עם חוסרי תזונה הנוצרים ממצבים שונים בין היתר ממצבים  של טבעונות וצמחונות. כמו כן, כיצד להתמודד עם תזונה לקויה אצל ילדים, בוגרים, נשים הרות ומבוגרים. לימודי התזונה במכללת תלתן כוללים מידע רב מומלץ להיכנס לאתר המכללה ולהתרשם מתוכניית הקורס ומעוד קורסים במגוון רחב ביניהם - קורס עיסוי רפואי , פרחי באך , אורטופדיה , שיאצו , דמיון מודרך ועוד ..

מכללת תילתן מבקשת להסב את תשומת לב המתעניינים בלימודי תזונה טבעית לקיום חוק הסדרת העיסוק במקצועות הבריאות, תשס"ח- 2008

ראה עוד אודות קורסים נוספים של מכללת תלתן - מכללה לרפואה משלימה

שם המנחה: רונית נחום

מבנה הקורס:

תעודה מוענקת:

פירוט נוסף: